Často kladené otázky

O NÁKUPE

AKO FUNGUJE 30 DNÍ NA SKÚŠKU?

Vyberte si a objednajte Vašu UVB lampu. Odo dňa doručenia lampy začína Vaša 30-dňová skúšobná lehota. Ak počas tejto lehoty nebudete akokoľvek spokojní s lampou alebo účinkami ožarovania, stačí sa nám ozvať na email info@lumenica.cz so žiadosťou o vrátenie tovaru. Žiadosť musíte poslať do 30-tich dní od doručenia tovaru, my potom zariadime odvoz lampy späť k nám. Doprava všetkých lámp k Vám aj od Vás je úplne zadarmo.

AK VYUŽIJEM MOŽNOSŤ VRÁTENIA DO 30-TI DNÍ, DOSTANEM SPÄŤ VŠETKY PENIAZE?

V dôsledku odstúpenia od zmluvy sme povinní vrátiť všetky finančné prostriedky, ktoré od vás obdržíme. Zároveň však môžeme požadovať náhradu za opotrebovanie či poškodenie tovaru (napríklad ak bude lampa výrazne poškriabaná alebo rozbitá). Ešte sa nám to ale nestalo :).

 

ZAUJÍMA VÁS FOTOTERAPIA?

PRI ČOM FOTOTERAPIA POMÁHA?

  • Lupienka (psoriasis vulgaris)
  • vitiligo
  • pityriasis lichenoides chronica
  • chronický pruritus
  • atopická dermatitída
  • parapsoriáza
  • skorá fáza mycosis fungoides
  • polymorfná svetelná erupcia

AKO FUNGUJE ŽIARENIE UVB?

Ultrafialové žiarenie B, ktoré je prítomné v prirodzenom slnečnom svetle, je účinnou liečbou psoriázy a ďalších kožných chorôb. UVB preniká kožou a spomaľuje rast postihnutých kožných buniek. Toto žiarenie preniká až k bazálnej membráne, je silne erytemogénne a je zodpovedné za neskoršiu pigmentáciu. UVB žiarenie pomáha v prirodzenej tvorbe vitamínu D v tele, redukuje zvýšenú tvorbu kožných buniek, má protizápalový efekt a zmierňuje ďalšie príznaky psoriázy.

AKÝ JE ROZDIEL MEDZI UVB LAMPOU A excimerovým laserom?

Rovnako ako UVB lampa môže excimerový laser zacieliť na plochy postihnuté miernou až ťažkou psoriázou. Bežne je vlnová dĺžka UVB lampy 311nm a excimerového laseru 308nm. Laser je však zvyčajne veľmi drahý a vyžaduje odbornejšie zaobchádzanie aj z dôvodu, že iniciálna dávka je niekoľkonásobne väčšia ako u fototerapeutických UVB lámp, preto je liečba excimerovým laserom vykonávaná väčšinou len v špecializovaných centrách.